вівторок, 26 січня 2016 р.

Усі питання — важливі і актуальні


Минулої п’ятниці голова районної ради О.М. Василенко провів нараду з сільськими та селищними головами, на якій розглянули п’ятнадцять нагальних питань життєдіяльності територіальної громади

На нараду запросили начальника фінансового управління РДА Т.І. Ігнатьєву, начальника відділу освіти РДА С.О. Нечипоренка, начальника управління Державної казначейської служби України в Покровському районі Л.М. Чепурну, керівників інших районних установ та відділів РДА.

Про зміни до Законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб” поінформувала державний нотаріус О.Г. Кривошей. Згідно з цими законами розширено суб’єктивний склад осіб, які наділені повноваженнями проводити реєстрацію прав на нерухоме майно, а також реєстрацію юридичних та фізичних осіб. Це можуть бути виконавчі органи сільських, селищних та районних рад, райдержадміністрації, державні реєстатори прав на нерухоме майно чи юридичних та фізичних осіб. Та, як зазначила Ольга Григорівна, для того, щоб здійснювати ці види діяльності, слід пройти кілька ступенів підготовки. Тобто, не все так просто, як здається на перший погляд. У нашому районі поки що такого реєстратора немає, і повноважень здійснювати реєстрацію в інших районів, як це було до 1 січня 2016 року, коли жителі нашого району їздили реєструвати права чи юридичну, фізичну особу в Межову, також немає.

Про надання інформацій оргнами місцевого самоврядування до Покровського відділу Синельниківської місцевої прокуратури вів мову прокурор райвідділу Є.А. Лашко. Євгеній Анатолійович говорив про необхідність співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування з Покровським відділом прокуратури з метою представництва інтересів держави, органів місцевого самоврядування в суді.

Про виконання місцевих бюджетів за 2015 рік та надання міжбюджетних трансфертів доповіла начальник фінансового управління РДА Т.І. Ігнатьєва. Вона зауважила, що зведений бюджет за минулий рік виконано на 118,6%, місцеві бюджети виконані на 117,7%, районний бюджет -    на 119,4%. Станом на 15 січня зведений бюджет району виконаний на 23,1%, місцеві бюджети - на 22,3%, районний бюджет - на 24,5%. З районного бюджету у місцеві бюджети на 2016 рік виділено міжбюджетних трансфертів на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури у сумі 13,4 млн. грн. З місцевих бюджетів у районний бюджет необхідно виділити трансферти на підвіз та харчування учнів, утримання НВК. З чотирьох рад, де працюють НВК, на їх утримання кошти поки що виділили лише одна селищна та одна сільська ради. Також з місцевих бюджетів у районний бюджет слід виділити кошти на компенсацію витрат фізичним особам, які здійснюють догляд за інвалідами, утримання апарату управління спортивної організації “Колос”, утримання фахівця з соціальної роботи, підтримку районної огранізації ветеранів. Потреба трансфертів з місцевих бюджетів у районний бюджет складає 4 млн. грн., поки що виділено лише 2 млн. грн. Як зазначила Тетяна Іванівна, найактуальнішим є питання субвенції на утримання суб’єктів спільного користування, а саме: на придбання медикаментів та пального для первинної ланки медицини. Держава фінансує цю галузь недостатньо, і зараз первинна медицина знаходиться у кризовому стані. Про це говорила і головний бухгалтер районної лікарні Н.Є. Хотюн. Вона наголосила на тому, що повноцінно лікарня може функціонувати лише два тижні на місяць. Лише на цей період у бюджеті закладено кошти на виплату заробітної плати медперсоналу та плату за енергоносії.

Про утримання доріг державного та місцевого значення в зимовий період вів мову начальник Покровської філії ВАТ “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” М.М. Савченко. Він зазначив, що завжди знаходив розуміння з усіма сільськими та селищними радами, працівники райавтодору допомагали за необхідності розчищати сільські дороги від заметів. Так буде і цієї зими. В разі виникнення надзвичайних ситуацій автодор прийде на допомогу у боротьбі зі сніговими заметами.

Про проведення чергової мобілізації на території району поінформував тимчасово виконуючий обов’язки районного комісара А.М. Желізняк. Головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи РДА Ю.О. Барвінко вів мову про роботу органів місцевого самоврядування щодо надання звітів про чисельність працюючих та заброньованих військовозобов’язаних осіб.

Про забезпечення реалізації державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року говорила начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Т.О. Розщупкіна. Таміла Олександрівна звернулася з проханням до сільських та селищних голів розробити у першому кварталі програми екологічного розвитку або хоча б розділи з екологічних питань, які слід включити до Програми соціально-економічного розвитку на період до 2020 року.

Про нормативно-грошову оцінку усіх видів земель вів мову заступник начальника відділу Держгеокадастру у Покровському районі Д.М. Соломка. Він наголосив на тому, що нормативно-грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше одного разу на 5-7 років; земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, - не рідше одного разу на 5-7 років; несільськогосподарського призначення - не рідше одного разу на 7-10 років. По нашому району нормативно-грошова оцінка земельних ділянок по усіх населених пунктах проведена у 2012 році. Технічні документації затверджені рішеннями сільських та селищних рад.

Про стан підготовки органів місцевого самоврядування до ліквідації наслідків негоди у зимовий період та стан справ щодо наявності схем санітарного очищення територій населених пунктів доповів начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та будівництва РДА М.О. Сердюк. Він звернувся до сільських та селищних голів з проханням надавати інформацію щодо задіяної техніки, стану доріг, кількості заметів тощо з тим, щоб у районі не виникало надзвичайних ситуацій.

Виступаючи перед присутніми, Л.О. Давиденко акцентувала увагу на тому, що всі сільські та селищні ради підготувалися до боротьби з негодою. Є посипковий матеріал, пальне. Є також домовленість з керівниками сільгосптовариств, фермерських господарств про виділення техніки для розчищення снігових заметів. Людмила Олександрівна говорила і про допомогу учасникам АТО та їхнім сім’ям, розчищення від снігу помешкань учасників АТО. Вела мову й про те, що у разі виникнення надзвичайних ситуацій у районі всі відповідні служби будуть працювати у режимі чергування цілодобово. Попрохала сільських та селищних голів поінформувати населення про обмеження руху на трасах, виїзду в обласний центр та інші міста у зв’язку з черговим штормовим попередженням.

Підсумки наради підбив О.М. Василенко.

Наталія ДІДОВИЧ.

газета "Покровський край" №4(10419) від 19 січня 2016 року

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додана можливість залишати коментарі для всіх. Але при цьому введена модерація.