понеділок, 22 лютого 2016 р.

ВІДПОВІДЬ на відкритий лист до керівників району

(Відкритий лист)

Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місце-розташуванням виконують водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах...
Лісовий кодекс України.


Відповідаючи на відкритий лист, варто зауважити, що на сьогодні справді повноваження районної влади досить обмежені. Реформи на рівні держави торкнулися не лише освіти та медицини. Зараз проходять зміни і передача повноважень у Державній міграційній службі, органах юстиції тощо. І все це проходить розпорядженням центральних органів без погодження із органами місцевої влади. Але якщо відповідати на лист, то сирзавод, продукція якого була відома далеко за межами області, силікатний завод, будівельні організації, сільгоспхімія перестали функціонувати у районі за часів повноважень і роботи у органах влади саме декого з авторів листа.

А це, в свою чергу, призвело до скорочення робочих місць і не тільки. Простіше було б звернутися одне до одного через газету із запитанням: “А що ви зробили?”, ніж пам’ятати і звітувати. А, може, давайте краще працювати кожен на своєму місці?

Сьогодні у кожного, не тільки “небайдужого”, а й у найпасивнішого жителя району чи не найбільше запитань саме до газової служби. За 2015 рік на “Урядову гарячу лінію” та “Гарячу лінію голови ОДА” від жителів району надійшло 101 звернення, а протягом січня-лютого 2016 року - 17 звернень, що стосуються роботи газового господарства, зокрема про зняті на перевірку у приватному секторі газові лічильники, неможливість додзвонитися на запропоновані телефони, щоб повідомити показники лічильника, про формули нарахування оплати за спожитий газ, доцільність та якість надання послуг створеною фірмою “Артеміда” тощо.

А нещодавно всі бюджетні організації отримали повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання від Павлоградського управління з експлуатації газового господарства ПАТ “Дніпропетровськгаз”. Хоч на даний час договори на розподіл природного газу між ПАТ “Дніпропетровськгаз” та організаціями не укладено, і не з вини останніх. За процедурою сьогодні бюджетні установи, що закуповують природний газ на суму понад 200 тис. грн., проводять відкриті торги, всі етапи яких будуть завершені аж у квітні. А за цей час бюджетні установи без договору не матимуть змоги провести оплату за використаний газ.

З урахуванням особливостей фінансування бюджетних установ знову виникнуть штрафні санкції? Чи ми взимку залишимо дітей у школах, пацієнтів у лікарнях без газу?! Там, до речі, і так не дуже тепло через економію енергоносіїв та намагання втиснутися у доведений ліміт. А пересічні громадяни дійсно вірять, що це бездіяльність місцевої влади. Не все так просто, правда?

Що стосується вирубування зелених насаджень, то це дійсно проблема і дуже актуальна. Стосується вона знищення дерев як у лісі, степу, так і в межах населених пунктів. Насадження, що потребують санітарної рубки, попередньо обстежуються спеціальною комісією. Відповідно до ст. 4 Лісового кодексу України до лісового фонду належать лісові ділянки, в т. ч. захисні насадження лінійного типу площею не менше 0,1 га, крім зелених насаджень у межах населених пунктів, які не віднесені в установленому порядку до лісів. Згідно зі ст. 35 Закону України “Про охорону земель” забезпечення захисту земель від заростання чагарниками та дрібноліссям входить до обов’язків власників та землекористувачів (у т. ч. і орендарів) земельних ділянок.

Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 510 грн. і на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців - від 510 грн. до 850 грн. (ст. 153 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”).

Окрім адміністративної відповідальності винна особа несе матеріальну відповідальність та зобов’язується відшкодувати завдану матеріальну шкоду. Так, для прикладу, за кожне знищене або пошкоджене до ступеня припинення росту дерево, діаметр якого біля шийки кореня становив 18,1-22 см, відшкодовується матеріальна шкода у розмірі 550 грн.

ДП “Васильківське лісове господарство” видаються за зверненням підприємств, що мають на своїй території лісові масиви, лісорубні квитки. Протягом 2015 року було видано лише три квитки Гаврилівській сільській раді та два квитки ТОВ “Зоря”.

Протягом 2015 року працівниками Покровського відділення Синельниківського відділу поліції ГУ НП України в області було виявлено та зареєстровано у Журналі єдиного обліку 13 фактів незаконної вирубки дерев у лісосмугах та лісах на території Покровського району, із яких 11 фактів зареєстровано у Єдиному реєстрі досудових розслідувань та по двох фактах осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Із числа кримінальних проваджень, що перебували на розгляді в слідчому відділенні, п’ять справ спрямовано до суду із встановленою особою, шість справ залишається у провадженні, бо осіб, які вчинили злочин, на даний час не встановлено. Справи надійшли до суду на двох громадян Березівської сільської ради, на громадян Вишнівської, Гаврилівської сільських, Покровської селищної рад.

У правоохоронних органів також виникли запитання і до деяких авторів оголошень про продаж дрів, що були опубліковані на сторінках газети. Після проведення рейдових заходів кількість громадян, що займаються збутом дрів через газету, зменшилася.

І, мабуть, далеко не всі громадяни, які перейшли на альтернативні види палива, придбали дрова саме “у лісництві за помірну ціну”. Мова не йде про пенсіонерів, малозабезпечених громадян, що возять велосипедами зібрані у посадках гілки. Та і розміри їхніх будинків потребують менших масштабів заготівлі на зиму дрів.

Це щоденна робота кожного з нас. Робота сільського голови, кожного жителя села, який краще за будь-кого знає прізвища тих, хто займається вирубуванням насаджень. Однак, при цьому до правоохоронних органів не звертаються, чим сприяють самовільній рубці насаджень. Співробітники поліції, яких недостатньо для охоплення усієї території району, самотужки намагаються виявляти порушників.

Не повинні стояти осторонь цієї проблеми і депутати як районної, так і місцевих рад. Саме вас, шановні депутати, обрали люди не тільки для участі у сесійних засіданнях, а й для щоденної роботи у допомогу голові громади. Щоб потім не тільки запитувати у сільського, селищного голови, голови районної ради, райдержадміністрації про роботу, а самому прозвітувати про виконані справи. Фраза “Заяву подавати не буду, бо мені в цьому селі жити” має вигляд крикуна із натовпу, що потім заховається і тільки споглядає з-за рогу за тим, як будуть розвиватися події?

Давайте спільно оберігати наші природні багатства, не будемо байдужими, не будемо стояти осторонь, киваючи один на одного.

Р.5. До виходу публікації відкритого листа на сторінках газети і впродовж цього часу жоден із авторів не звернувся із пропозиціями спільних конкретних дій, не звернувся із конкретною заявою і до правоохоронних органів на знищувачів лісосмуг.

Л.О. ДАВИДЕНКО, в. о. голови райдержадміністрації.

О.М. ВАСИЛЕНКО, голова районної ради.

І.В. ЗАХАРЕНКО, начальник Покровського відділення Синельниківського відділу поліції ГУ НП в області.

газета "Покровський край" №11(10426) від 13 лютого 2016 року

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додана можливість залишати коментарі для всіх. Але при цьому введена модерація.