понеділок, 22 лютого 2016 р.

Доведені до відчаю


Продовжується протистояння між адміністрацією філії “Дніпропетровський кінзавод № 65” ДП “Конярство України” та трудовим колективом цього підприємства

Минулого тижня відбулися збори трудового колективу та профспілкової організації кінзаводу № 65. На них прийшли 102 працівники філії та 81 пенсіонер цього підприємства. Із запрошених були присутні начальник головного управління АПР ОДА В.О. Удовицький, голова районної ради О.М. Василенко, голова обкому профспілки працівників АПК Г.М. Смірна, виконуючий обов’язки начальника управління АПР РДА А.В. Сівуліч, голова райкому профспілки працівників АПК О.О. Чепурний, власний кореспондент газети “Голос України”, журналіст 34 каналу, голова профкому Запорізького кінного заводу.

Планувалося заслухати звіт керівника філії щодо фінансово-господарської діяльності підприємства за минулий рік, фінансовий звіт головного бухгалтера, звіти головного агронома та інших головних спеціалістів про роботу галузей. Але ніхто з керівників та спеціалістів на збори не прийшов. Натомість дали письмову відповідь, у якій пояснили свою відсутність тим, що ще не готові фінансові звіти за минулий рік. Лише після їх здачі у вищестоящі органи керівники будуть готові звітувати перед трудовим колективом. Тому вони пропонували провести збори пізніше, та трудовим колективом і профкомом було вирішено не відкладати їх, а провести того ж дня як і було заплановано.

Тож заслухали доповідь новообраного голови профкому В.В. Купраша. Він розпочав свій виступ так:

- Ситуація, що склалася на нашому підприємстві, потребує термінового втручання усіх владних структур. Адже через 2-3 тижні треба розпочинати весняно-польові роботи. У нас з шести тисяч гектарів ріллі засіяно з осені озимими лише 220 гектарів. Не маємо пально-мастильних матеріалів, запчастин, насіння, добрив, інших засобів виробництва. Заборгованість із заробітної плати - три місяці. Урожайність сільськогосподарських культур за останні роки - найнижча в районі. Племінні коні утримуються у неналежних умовах, стоять у денниках напівголодні, не пасуться і не об’їжджаються. Відтоді, як підприємство стало філією ДП “Конярство України”, стався крах - і фінансовий, і виробничий. Люди доведені до відчаю, вдаються до крайніх заходів - як-то перекриття траси Дніпропетровськ -Мелітополь. Та це не дало бажаних результатів. Виплатили нам заборгованість із зарплати за один місяць і все. Перекривали люди і виїзд з току, щоб не дати вивезти незаконно соняшник із господарства. Щоб вивезти соняшник на допомогу керівництву приїхали молодики, які представилися охоронцями фірми “Борисфен”. Хто зна, чим би все скінчилося, якби не втрутилися і не захистили нас помічники народного депутата України Д. Яроша.

В.В. Купраш зачитав вимоги трудового колективу. По-перше, це призначення інвестора з Покровського району. По-друге, заміна керівників та головних спеціалістів кінзаводу, бо теперішні керівники неспроможні налагодити належним чином виробництво, а значить і забезпечити працівникам та пенсіонерам достойне життя. Дійшло до того, що людям нічим платити за газ та воду, нічим годувати дітей.

Наостанок голова профспілки заявив, що коли через два тижні не буде вирішено позитивно ці питання, то члени ініціативної групи направлять листи в Антикорупційне бюро та у міжнародні організації із захисту прав людини. До листів долучать і відписки на листи з Міністерства агрополітики України, Кабінету Міністрів України тощо.

Потім надали слово В.О. Удовицькому. Вадим Олексійович зазначив, що він співчуває працівникам кінзаводу, які опинилися в такому становищі. Запевнив, що особисто звертався у Міністерство агрополітики України щодо вирішення питання виходу кінзаводу з ДП “Конярство України” та роздержавлення підприємства і розпаювання землі. Та, на жаль, відповідь була однозначною - таке можливо лише у випадку, якщо Верховна Рада України ухвалить закон про роздержавлення кінних заводів, яких, до речі, в Україні всього десять. В.О. Удовицький зауважив, що є надія, що у 2016 році таке роздержавлення відбудеться.

Виступаючи перед присутніми, Г.М. Смірна говорила про те, що боротися, захищаючи свої інтереси, треба, але все потрібно робити у правовому полі. У членів колективу були претензії до Галини Миколаївни як до керівника обласного комітету профспілки працівників АПК.

Перед присутніми також виступили В.А. Маклаков, Л.А. Налапко, В.Г. Калініченко, Г.П. Нагірна, Н.В. Самойленко, О.М. Северин. Усі вони говорили про критичне становище філії, про необхідність кардинальних змін і пропонували різні заходи щодо вирішення проблеми.

Було прийнято таке рішення зборів трудового колективу: вимагати кардинальних заходів від керівника ДП “Конярство України” щодо зміни керівника та головних спеціалістів філії, призначення керівником філії того кандидата, якого обере трудовий колектив. У випадку невиконання цих вимог протягом десяти календарних днів було вирішено розпочати мирний безстроковий страйк у межах чинного законодавства, керуючись ст. ст. 17, 18, 19 Закону України “Про порядок вирішення трудових спорів (конфліктів)”, з 23 лютого 2016 року.

Наталія ДІДОВИЧ.

газета "Покровський край" №13(10428) від 20 лютого 2016 року

проблема піднімалась ще в травні 2014 року: Конярі не винні

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додана можливість залишати коментарі для всіх. Але при цьому введена модерація.