понеділок, 28 грудня 2015 р.

Не від хорошого життя

Пусті слова про право бідних -
Держава дбала не про нас,
Нас мали за рабів негідних...
Доволі кривди і образ!

 

Переконана, що добробут країни, області, району чи окремого підприємства, в першу чергу, залежить від мудрості та професіоналізму керівників. Яскравий тому приклад -кінний завод № 65, який зараз має назву філія "Дніпропетровський кінний завод № 65” Дп "Конярство України". Слава про наш кінний завод гриміла по всій Україні в ті часи, коли його очолювали вмілі керівники - А.І. Мурзін, Г.І. Давиденко. Після них кінзаводу, можна сказати, не щастить на керівників. Останнім часом вони змінюються, мов рукавички, а працівники господарства страждають усе більше.

 

     Навесні цього року керівником філії призначили Віталія Миколайовича Прохорова. До цього я спілкувалася з попереднім керівником філії О.В. Войним, який обіцяв підняти підприємство з колін. На жаль, не склалося. Не справдилися надії працівників кінного заводу і на теперішнє керівництво. Вже третій місяць їм не виплачують заробітну плату. За словами активістів кінного заводу, зараз відбувається розбазарювання спільного майна, не витримуються технологічні процеси виробництва. Так із шести тисяч гектарів ріллі восени засіяли лише двісті гектарів. Активісти подали про це заяви в Покровську районну прокуратуру.

Як зазначив районний прокурор С.В. Нестеренко, за поданими заявами порушено два кримінальних провадження, ведеться слідство. А у народу, як кажуть, увірвався терпець. Працівники та пенсіонери філії, працівники соціальної сфери Вишнівської сільської ради 10 грудня на знак протесту перекрили трасу Дніпропетровськ - Мелітополь у районі с. Романки.

18 грудня активісти зібрали загальні збори працівників підприємства, на яких були присутні, окрім пенсіонерів та працівників соціальної сфери, працівники підприємства в кількості 70 чоловік. Головою зборів обрали пенсіонерку Л.А. Налапко, секретарем - члена профкому С.В. Храпливу. На зборах були присутні голова райдержадміністрації О.М. Василенко, виконуючий обов’язки голови районної ради І.П. Карабут, виконуючий обов’язки начальника управління АПР РДА А.В. Сівуліч, голова правління об’єднання СГК “Господар” О.В. Захарчук. Перед присутніми виступив О.М. Василенко, який зазначив, що для розмови у райдержадміністрацію були запрошені керівники філії. На зустріч приїхав тільки заступник директора Ю.В. Лисенко, а В.М. Прохоров не з’явився, зіславшись на хворобу.

Виступив перед учасниками зборів і О.В. Захарчук.

-    ДП “Конярство України” - це ширма, за якою під вивіскою любові до коней створено злочинну схему з розкрадання коштів та майна. Цю схему створила команда Януковича-Азарова, а теперішня влада не може чи не хоче її зламати. Правоохоронна система показала свою недієздатність. Заміна керівника кінзаводу нічого не дасть, київські чиновники на місце теперішнього пришлють подібного або ще гіршого. Необхідно міняти саму систему - виходити зі складу державного підприємства і господарювати самостійно. Наприклад, як це зробив Запорізький кінний завод № 86. Треба, щоб група активістів їхала до Києва, йшла у Кабінет Міністрів України, Верховну Раду, Адміністрацію Президента з вимогами відмінити Постанову КМУ № 2305-р від 1 грудня 2010 року. Ще одна вимога - треба частину землі (700-800 гектарів) залишити для годівлі племінних коней, а решту ріллі - розпаювати, - сказав зокрема Олексій Володимирович.

На зборах не було нікого з керівників кінзаводу. Хоча рішенням зборів було обрано трьох делегатів з трудового колективу, які пішли в контору підприємства, щоб запросити керівництво філії на зібрання. Повернувшись, вони доповіли, що спеціалісти відмовилися прийти. Та все ж на збори завітала голова профспілки Н.В. Даценко, але вона мало що змогла пояснити присутнім, тож покинула залу.

На зборах було прийнято ряд рішень, а саме: звернутися у Міністерство аграрної політики, Верховну Раду України та інші органи влади з проханням дозволити філії вийти зі складу ДП “Конярство України” з подальшим розпаюванням земель. Звернутися в обласну державну адміністрацію, до народного депутата Д.А. Яроша, в Міністерство аграрної політики з проханням про припинення повноважень діючого керівника філії В.М. Прохорова, бо він своєю “діяльністю” веде господарство у прірву. Була висловлена недовіра голові профспілки працівників філії Н.В. Даценко, оскільки вона не захищає права працівників кінзаводу. Більшістю голосів головою профспілкового комітету працівників філії був обраний В.В. Купраш, який працює трактористом у кінному заводі.

Цього ж дня активісти перекрили дорогу з мехтоку, звідки, за їхніми словами, незаконно вивозять відходи соняшнику. З 18 грудня і до сьогодні автомобілі, завантажені відходами соняшнику, знаходяться під охороною працівників філії.

Що буде далі - покаже життя. Я не правознавець, тож не можу дати правову оцінку усім цим діям. Але, як пересічний громадянин, скажу так - народ дістало. Не від хорошого життя вони вийшли страйкувати. І дай Боже, щоб їх почули.

Наталія ДІДОВИЧ.

Р.5. Після того, як був підготовлений матеріал, у кінному заводі № 65 пристрасті вирували далі. Тож 23 грудня у кінзавод приїхав директор ДП “Конярство України” Д.Ю. Птушко, привізши з особою чоловік з тридцять здорових молодиків, які представилися членами охоронної агенції “Борисфен”. На щастя, конфліктної ситуації вдалося уникнути. Денис Юрійович пообіцяв найближчим часом виплатити працівникам підприємства заборгованість із заробітної плати. Він також звільнив з посади директора філії В.М. Прохорова. Зараз з документами підприємства працюють правоохоронні органи. Але 24 грудня працівники кінзаводу знову перекрили трасу Дніпропетровськ-Мелітополь, бо вважають, що їхні вимоги не виконуються. Про подальші події у кінзаводі ми будемо інформувати наших читачів.


газета "Покровський край" №103 від 26 грудня 2015р.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додана можливість залишати коментарі для всіх. Але при цьому введена модерація.